„Utenos trikotažas“ Taivane mezga verslo partnerystes

2023 liepos 18    |
Dalintis:
„Utenos trikotažas“ Taivane mezga verslo partnerystes

SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ valdybos pirmininkė Dovilė Tamoševičienė Taivane susitiko su pagrindinių šios šalies tekstilės įmonių vadovais ir aptarė abiejų valstybių lyderiaujančių tekstilės rinkos dalyvių bendradarbiavimo galimybes.

„Utenos trikotažas“ veikia globalioje rinkoje, o Taivano tekstilės pramonė yra stambus šios rinkos žaidėjas. Tad gilėjant verslo ryšiams tarp Taivano ir Lietuvos, išnaudojame galimybę megzti partnerystes, kurios ilgainiui gali būti naudingos tiek Lietuvos, tiek Taivano įmonėms. Sujungus savo stipriąsias puses, patirtį ir išteklius, galime paskatinti vieni kitų augimą, didesnį konkurencingumą, technologinę pažangą“,

– sako „Utenos trikotažo“ valdybos pirmininkė Dovilė Tamoševičienė.

Vizito Taivane metu D. Tamoševičienė susitiko su pažangiais medžiagų gamintojais „Singtex“, funkcinių ir techninių medžiagų vystytojais „Evertex“, vienais didžiausių verpalų gamintojų „Zig Sheng“. Bendras verslo iniciatyvas aptarė ir su plataus profilio tekstilės gamintojais „Chia Her“ bei „Everest Textile“. Bendra šių įmonių metinė apyvarta pernai sudarė beveik 800 mln. eurų.

Su „Utenos trikotažu“ atradome daug panašumų – abi įmonės demonstruoja pagrįstą lyderystę tvarumo ir tekstilės inovacijų kelyje. Gilios „Utenos trikotažo“ tekstilės tradicijos, patirtis vystant mums kultūriškai mažiau pažįstamus pluoštus, itin tvari ir inovatyvi gamyba atveria daug galimybių bendroms verslo iniciatyvoms, kurios gali realizuotis įvairiomis formomis,“

– tvirtina „Evertex“ pardavimų vadovė Fiona Y. Hsiao.

„Utenos trikotažo“ valdybos pirmininkės teigimu, Taivano verslininkams darė įspūdį „Utenos trikotažo“ pasiekimai vystant vilnos medžiagas, ypatingas dėmesys inovacijoms ir integruota bei tvari gamyba. Pasak D. Tamoševičienės, jau pirmojo vizito metu buvo aptartos įvairios bendradarbiavimo formos: nuo užsakomosios gamybos, investicinių projektų, išteklių sinergijos vystant bendras tekstilės inovacijas iki ambicingų siekių steigti bendrus tekstilės inovacijų centrus.

„Buvo vertinga susipažinti su „Utenos trikotažu“ ir Lietuvos tekstilės rinka apskritai. Dėl savo strateginės lokacijos, Lietuva galėtų tapti Taivano tekstilės centru Europoje. Iš savo užsakovų – garsių aprangos prekių ženklų, veikiančių globalioje rinkoje – girdime tokį poreikį, tad per artimiausius keletą metų su „Utenos trikotažo“ pagalba tokia perspektyva galėtų įgauti fizinę formą,“

– svarsto Chase Wong, „Chia Her“ vadovas.

Kaip nurodo Taivano tekstilės federacija, 2022 m. šalyje veikė apie 4,5 tūkst. tekstilės gamybos įmonių, jose dirbo per 140 tūkst. darbuotojų. Bendra pagaminamos produkcijos vertė siekė daugiau nei 10 mlrd. eurų. Apie 90% pagaminamos tekstilės produkcijos Taivanas eksportuoja. Taivano gamintojai garsėja unikaliomis techninėmis žiniomis, gamybos efektyvumu, inovacijomis ir tvarumo praktikomis.

Dalintis: