Tvarumas ir sertifikatai

Išskirtinis tvarumas – visoje gamybos grandinėje

Pirmoji bendrovė pasaulyje, visiškai atitinkanti „Greenpeace“ aplinkosaugos standartus

Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pripažino pirmąja tekstilės įmone pasaulyje, kuri savo ekologiškos medvilnės tiekimo grandinėje pilnai laikosi „Greenpeace“ pavojingų cheminių medžiagų standarto reikalavimų. Šis standartas apima pažangiausią šiuo metu egzistuojančią pasaulinę praktiką, susijusią su ekologiška, skaidria ir sąžininga tekstilės gamyba.

DRAUGIŠKA GAMYBA

Aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės įsipareigojimai apima visas „Utenos trikotažo“ gamybos ir veiklos sritis – nuo natūraliai auginamų pluoštų, cheminių medžiagų naudojimo gamyboje ir jų poveikio aplinkai, pagaminto drabužio savybių iki sąžiningo atlygio darbuotojams ir absoliutaus gamybos procesų skaidrumo. Visa tai užtikrinama per kompleksines sertifikavimo priemones ir daugybę tyrimų viso gamybos proceso metu.

Tvarumo iniciatyvos

Išteklių taupymas: gamyba tik pagal užsakymus
Išteklių taupymas: gamyba tik pagal užsakymus

Gaminame tik tiek, kiek iš tikrųjų reikia, taip taupydami resursus ir užkirsdami kelią kauptis nepanaudojamoms atliekoms.

„Zero Waste“ filosofija veiklos kasdienybėje
„Zero Waste“ filosofija veiklos kasdienybėje

Gamyboje nepanaudotas medžiagas, kurių neišvengiamai lieka gamybos etapuose, pritaikome mūsų dizainerių kuriamoms specialioms kolekcijoms ir prikeliame jas naujam gyvenimui.

100 % elektros energijos – iš atsinaujinančių šaltinių
100 % elektros energijos – iš atsinaujinančių šaltinių

Visoje mūsų gamybos grandinėje atsakingai ir taupiai naudojame tik žalią elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių.

Gamyba be toksinių medžiagų
Gamyba be toksinių medžiagų

Utenos trikotažo“ gamyboje naudojame tik sertifikuotas žaliavas, kurios neturi žalingo poveikio nei mūsų darbuotojams, nei drabužius dėvintiems žmonėms, nei gamtai.

Tvarios tekstilės inovacijos
Tvarios tekstilės inovacijos

Vystome tekstilės inovacijas, išskirtinį dėmesį skirdami natūraliems, gamtoje suyrantiems, neigiamo poveikio aplinkai nepaliekantiems organiniams arba perdirbtiems pluoštams.

Prestižinis socialinės atsakomybės sertifikatas
SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ

Prestižinis socialinės atsakomybės sertifikatas

„Utenos trikotažo“ veikla atitinka socialinės atsakomybės sertifikato SA8000:2014 reikalavimus. Bendrovė yra viena iš vos kelių vertikaliai integruoto veiklos modelio organizacijų visame pasaulyje, kuriai suteiktas šis prestižinis sertifikatas. Tai tarptautinis įrodymas, jog  bendrovė vykdo socialiai atsakingą  bei tvarų verslą, kuriame didžiulis dėmesys skiriamas darbuotojui – žmogui.