„Utenos trikotažas“ Lietuvos kariuomenei gamins trikotažo už 3 mln. eurų

2021 rugsėjo 28    |
Dalintis:
„Utenos trikotažas“ Lietuvos kariuomenei gamins trikotažo už 3 mln. eurų

SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ ir Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė karių aprangos gamybos sutartį, kurios maksimali užsakymų vertė – kiek daugiau nei 3 mln. eurų. Per ateinančius trejus metus bendrovė Lietuvos kariuomenei iš viso pagamins mažiausiai 330 tūkst. vnt. įvairių trikotažo gaminių.

„Tai, kad Lietuvos kariuomenė pasirinko „Utenos trikotažą“ savo drabužių gamybos partneriu, liudija mūsų gaminių patvarumą, kokybę ir vertingą gamybinę patirtį. Specialiai šiam projektui mobilizuota komanda darbus pradėjo iškart po sutarties pasirašymo. Didžiuojamės galėdami aprūpinti mūsų šalies karius kokybiškais ir moderniais trikotažo drabužiais, kurie padės tarnybos metu jaustis gerai ir patogiai“,

„Utenos trikotažo“ generalinis direktorius Petras Jašinskas

Karių aprangai keliami itin aukšti reikalavimai ir sudėtingos techninės specifikacijos, apimančios visus gamybos procesus. Pavyzdžiui, verpalai, iš kurių „Utenos trikotažas“ gamins drabužiams siūti reikalingas medžiagas, turi atitikti sutartyje numatytus aplinkosaugos kriterijus. Medžiagos turi būti minkštos, elastingos, pasižyminčios geromis higieninėmis ir antistatinėmis bei drėgmės garinimo savybėmis. Be to, jos turi būti praturtintos specialiomis antibakterinėmis savybėmis, kurios padėtų ilgiau išlaikyti švaros ir gaivumo pojūtį.

„Mums džiugu, kad  Gynybos resursų agentūros viešai skelbtą viešąjį konkursą laimėjo Europoje savo  aukštos kokybės produkcija garsėjanti  Lietuvos bendrovė „Utenos trikotažas“, ir mūsų kariai bus  aprūpinti  puikiu lietuvišku trikotažu.  Svarbu pabrėžti, kad Gynybos resursų agentūra, įgyvendinama sutartis, nuolatos bendradarbiauja su Lietuvos gamintojais, todėl vykdant  kariuomenės įsigijimus apie 70 proc. gynybos biudžeto lieka Lietuvoje, įskaitant įsigytas prekes ir paslaugas bei sumokėtus mokesčius“, 

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška

Be sutartyje smulkiai įvardintų dizaino ir funkcinių savybių, gaminiai turi atitikti ir griežtus kokybės, patvarumo ir higienos reikalavimus. Visa tai turi būti patvirtinta specialiais tyrimais, kurie bus atliekami įvairiuose gamybos etapuose.

„Esame atsakingi už visus gamybos procesus – nuo verpalų parinkimo, medžiagų gamybos, jų dažymo, sukirpimo, siuvimo iki dėvėjimui paruoštų galutinių produktų, jų ženklinimo, pakavimo ir pristatymo kariams. „Utenos trikotažo“ tekstilės gamybos fabrikas yra vienas iš nedaugelio Europoje, kuriuose visi gamybos procesai vyksta vienoje vietoje, todėl kiekviename etape galime užtikrinti maksimalią procesų kokybės kontrolę“, – priduria P. Jašinskas.

Dalintis: