Subscribe a newsletter

News

2017 January 23

AB „Utenos trikotažas“ tapo pirmąja Lietuvos bendrove, prisijungusia prie „Greenpeace“ projekto už švarią madą

news image

Nuo 2017 m. „Utenos trikotažas“ oficialiai prisijungė prie „Greenpeace“ projekto „Detox“. Iki 2020 m. bendrovė savo gamybos grandyse eliminuos žaliavas, galinčias turėti neigiamą poveikį žmogui ar aplinkai visuose produkto gyvavimo etapuose – nuo gamybos pradžios ir pakavimo iki drabužių dėvėjimo, skalbimo, rūšiavimo ir perdirbimo. „Detox“ projekte dalyvauja 30 prekių ženklų iš viso pasaulio, tarp kurių „Valentino“, „Cos“, „Benetton“, „Massimo Dutti“, „Levis“ ir kiti.

Pasiruošimas prisijungti prie „Greenpeace“ iniciatyvos“ truko keletą metų. Nuo 2014 m. investuojame į įvairius laboratorinius bandymus ir tyrimus, bendrovės specialistai skiria daug laiko visų gamybos grandžių peržiūrai, reguliariai atliekami išsamūs tiekėjų įvertinimai. „Detox“ įsipareigojimas papildys iki šiol pelnytus bendrovės veiklos įvertinimus (pvz., „Global Organic Textile Standart“, „Organic Content Standart“ ir kt.), žyminčius ekologišką ir socialiai atsakingą gamybą.

Gamyboje jau seniai nenaudojame kenksmingų medžiagų, o atskiruose gamybos etapuose išsiskiriantys cheminiai junginiai neviršija leistinų normų. Po „Greenpeace“ keliamų reikalavimų išpildymo“ galutinai atsisakysime net ir leistinų normų nepageidaujamų medžiagų – tokie pasiekimai vertikaliai integruotose gamybos įmonėse yra itin retas. Be „Utenos trikotažo“ yra vos kelios tokios gamybos įmonės visame pasaulyje, kurios įvykdė „Greenpeace“ keliamas sąlygas ir gavo teisę prisijungti prie Detox“ projekto. Tai dar vienas svarbus bendrovės žingsnis įtvirtinant savo išskirtinumą konkurencingoje tekstilės rinkoje.

„Greenpeace“ nuo 2011 m. aktyviai kovoja su teršalais tekstilės pramonėje. Aplinkosaugininkai identifikavo 11 tekstilės pramonėje plačiai naudojamų cheminių medžiagų grupių, kurios kelia ypatingą susirūpinimą dėl jų poveikio žmogui ir aplinkai. Organizacija „Greenpeace“ reikalauja, kad didieji gamintojai ir jų tiekėjai iki 2020 m. įsipareigotų nebenaudoti šių pavojingų cheminių medžiagų gamyboje ir užtikrintų, kad jos nepateks į nuotėkų vandenį.